if-endif

Autoit if then else komutu kullanımı

Autoit if then else endif komutu kullanımı

Bu başlık altında If - Then - Endif komutu [ Eğer - Koşulsa - Koşul_sonu ] konusunu işleyeceğiz. If - Then - Endif komutu [ Eğer - Koşulsa - Koşul_sonu ] bizim programlarda sıklıkla kullanacağımız komutlardan biridir. Hatta olmaz ise olmaz komutlardan. Bu bakımdan If - Then - Endif komutu [ Eğer - Koşulsa - Koşul_sonu ] kullanımını bütün detaylarıyla ve ne şekilde nerelerde kullanıldığını örneklerle göstereceğiz.
if komutu ile bir koşul başlangıcı yapıyoruz ve if komutundan sonra gösterdiğimiz eşitlik varsa veya eşitlikler varsa program bir alt satıra geçip bu eşitlik esnasında ya da bu koşul varlığında biz ne olmasını istemiş isek o komutları yerine getirir. Örneğin Mouse x y koordinatları if komutlarıyla belirttiğimiz alanında ise ya da bir pencerenin ismi bizim if komutuyla belirttiğimiz içerik ise ya da bir kelimenin içerisinde bizim aradığımız bir kelime varsa işte bu gibi koşullarda ya da daha pekçok koşulda If - Then - Endif komutu [ Eğer - Koşulsa - Koşul_sonu ] kullanacağız.
 

$pos=mousegetpos()  ; tespit
 
if $pos[0] > 100 and $pos[1] < 500 then  ; edinilen tespiti sorgulama kısmı 
 
; .... yukarıdaki koşul oluştuğunda yapılacak işlemler 
 
endif ; koşul sonu

Autoit Chrome bot yapımı, nasıl yapılır

Chrome tarayıcısını kullanarak bot nasıl yapılır

bu bölümde Autoit Chrome bot yapımı,Chrome tarayıcısını kullanarak bot nasıl yapılır.  Bununla ilgili çalışmalar yapacağız. http://www.mmobomb.com/browsergames/big-farm/  adresinden yükleyeceğimiz örnek çiftlik oyunumuzda tarla ekip mahsülleri seçip ya da gerekli üretimleri Autoitmatik bir şekilde nasıl yapacağımızı göreceğiz. Chrome'da bot yaparken gereksinim duyacağınız birkaç komut vardır. bu komutların tarayıcı oyunlarında nasıl kullanıldığını daha önceki  konularda işlemiş olmamıza rağmen bu Chrome oyun botunu yapılandırırken tekrar işleyeceğiz. hemen aşağıda belirttiğimiz adresten oyunumuzu başlatıp 1 2 bina kurduktan sonra kurduğumuz binalara yaptığımız küçük oyun botu muzla göndermeleri yapalım.

 

Autoit Tarayıcılarla çalışmak

Autoit Script Editor ile tarayıcılarla  çalışmaya inceleyeceğiz. bu bölümde internet Explorer tarayıcısını başlatacağız. Google araması yaptırdıktan sonra arama sonucunda çıkan linklerin bir listesini alıp bu linkleri Autoitmatik bir şekilde açtıracağım. daha sonra açtığımız sayfalardaki paragraflarda geçen ve bizim için özel olan kelimeleri site içerisinden alacağız. Bu işlem sırasında Autoit Script Editor de sıklıkla kullanılan ve bizim için çok önemli olan birkaç komutun kullanım şekilleri nedir şekillerine dair açıklamalar yapacağız.
 

Sayfalar

RSS - if-endif beslemesine abone olun.